Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Eraisikute Laenud Eestis

 

boonuslean

tfbank


Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/templates/ca_joofactory_j25/html/com_content/article/default.php on line 16

LaenudON.ee | Laenud - kiirlaenud | Laen 10000 €

Peale suurt laenubuumi on laenuturg maha rahunenud, tingimused on muutunud kliendile soodsamaks ning pangad ja finantsasutused on ettevaatlikumad laenude väljastamisel. Siiski on olemas ka terve hulk väikelaenude ja kiirlaenude väljastajaid, kelle poole on võimalik pöörduda kiire rahasüsti saamiseks. Samuti on piisava tagatise korral võimalik võtta eluasemelaenu, autoliisingut ja muud. Vaatame siinkohal üle, millised laenud ning millistel tingimustel on Eestis eraisikule saadaval.

Eluasemelaen – see on mõeldud oma kodu soetamiseks ning seda väljastavad enamasti pangad. Laenuperiood võib ulatuda paarist aastast kuni 40 aastani (olenevalt ka kliendi vanusest) ning enamasti on vajalik omapoolne sissemakse ning soetatud kinnisvara jätmine laenu tagatiseks.

Leanud autoAutoliising – nagu nimest näha, on see laen, mille tagatiseks jääb Sinu soetatav auto. Tegelikkuses aga ostab liisingufirma ära Sinu valitud auto ning annab Sulle rendile. Lepingu lõppedes on Sul võimalik auto kas omandada (kapitalirent) või seda mingi aja jooksul kasutada (kasutusrent). Liisinguse saab osta uusi autosid ning ka kasutatud, kuid mitte liiga vanu ja suure läbisõiduga sõidukeid.

Tarbimislaen – see on üks levinumaid laenuliike, mida pakub peaaegu iga laenufirma. See on laen, mis väljastatakse küllalt kiiresti ning mille eesmärk on katta igapäevaseid kulutusi või rahastada ootamatuid väljaminekuid. See on näiteks kasutatav korteri remondiks, uue teleri ostuks, puhkusereisi eest tasumiseks jne.

Tavaliselt jääb laenusumma suurusjärku mõnesajast eurost kuni mõne tuhande euroni. Tagatist tavaliselt ei nõuta ning piisab regulaarsest igakuisest sissetulekust ning mõnel juhul ka käendaja olemasolust. Tarbimislaenu tagasimaksetähtajad on lühemad kui kinnisvaralaenul kuid pikemad kui näiteks kiirlaenudel.

Kiirlaen – selle laenutüübiga on lähemalt ja kaugemalt kokku puutunud paljud. Aastaid tagasi, kui Eestis algas kiirlaenubuum võttis seda laenu pea igaüks. Kahjuks oli sel ajal kiirlaenude väljastamine suuresti reguleerimata ning paljud inimesed siplevad selles võlakoormas tänaseni. Õnneks on nüüd pilt muutunud, kiirlaenu ei väljastata enam nii kergekäeliselt ning ka inimesed hindavad oma maksevõimet paremini.

Kiirlaen on ideaalne variant ootamatute kulutuste puhul. Näiteks on vaja tasuda ravimite eest, remontida autot või on mõni Sulle hädasti vaja minev ese/teenus müügil soodushinnaga, kuid Sa ei saa seda enne palgapäeva endale ilma laenuta lubada.

Kiirlaen tuleb üldjuhul tagasi maksta kuu aja jooksul, olenevalt summast on tagasimaksetähtajad ka pikemad. Kiirlaenu kõige positiivsem külg on see, et see laekub pangakontole juba minutitega, olles ideaalseks lahenduseks keerulises situatsioonis.

Ükskõik millist laenu Sa plaanid võtta, pea meeles, et iga laen on finantskohustus ning see otsus tuleb korralikult läbi mõelda. Samas võib mõistliku laenamise puhul sellest palju kasu olla.