Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Fitch kinnitas Eesti A+ tasemel reitingu

 

boonuslean

tfbank


Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/templates/ca_joofactory_j25/html/com_content/article/default.php on line 16

LaenudON.ee | Laenud - kiirlaenud | Laen 10000 €

fitchEesti krediidireiting kinnitati firma Fitch Ratings poolt, mis osutas meie riigi tugevale rahandusele. Fitch jättis Eesti pikaajalise riigireitingu A+ tasemele stabiilse väljavaatega, jäädes paremuselt viiendasse krediidireitingu gruppi koos Tšehhi ja Slovakkiaga. Moody,s Investors Service paigutab eesti samuti viiendasse klassi, kuid Standard & Poor,s hindab eestit ühe sammu võrra kõrgemalt.

Eesti, mis 2011 aastal esimese endise NSV-liidu riigina võttis kasutusele euro, on pidanud kannatama Soome ja Venemaale ekspordi vähenemise all, mille tõttu sattus Eesti majandus eelmises kvartalis langusesse esimest korda nelja aasta jooksul. Eesti eelarveline olukord on kindlam, kuna Eestil on EL-I riikides kõige väiksem riigivõlaprotsent. Fitchi analüütikute arvates on Eesti tugevamaks küljeks on heas korras riigirahandus.

Ilma suuremate võlakirjadeta, spekuleerivad investorid Eesti krediidivõimekuse kohta krediidiriski vahetustehingute kaudu..Sanktsioonide tõttu langetas valitsus 2014. aasta majanduskasvu prognoosi kahele protsendile kuna sanktsioonid venemaale tõkestavad eksporti. SEB panga arvates on majanduskasvu aeglustumine väga võimalik. Fitchi hinnangul kiireneb Eesti tänavune majanduskasv järgmistes kvartalites ja jõuab aasta kokkuvõttes 1,7 % ni ning 2015. aastaks 3,1 %ni. Eesti on väikese majandusena avatud välismõjudele ning Fitchi teatelon oluliseks ebakindluse allikaks Ukraina kriisi veel teadmata mõju. Nõrkuseks on ka rahvastiku vähenemine, mis avaldab survet tööturule.