Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
7% Eesti juhtidest on andnud altkäemaksu

 

boonuslean

tfbank


Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/templates/ca_joofactory_j25/html/com_content/article/default.php on line 16

LaenudON.ee | Laenud - kiirlaenud | Laen 10000 €

"Uuringust välja tulnud ärieetikat puudutavad hoiakud Eesti juhtide seas olid nii mõneski punktis üllatavad," ütles Ernst & Young Baltic AS-i finantspettuste atesteeritud uurija Marilin Pikaro. Ta tõi välja, et arenenud riikides on üldiselt altkäemaksu andnud 3% juhtidest.

coruptionKolmandiku Eesti ettevõtete juhtide arvates on kingituste ja meelelahutuse pakkumine ärisuhete hoidmiseks või tekitamiseks õigustatud. See on kolm korda kõrgem näitaja kui arenenud riikide keskmine. Pikaro ütles, et viimase kahe aasta jooksul on pettusejuhtumiga kokku puutunud pooled Eesti ettevõtetest, kusjuures 26% on tekkinud sellega ka üle 10 000-eurone kahju.

Pettuse ennetamise ja avastamise peamiste mehhanismidena on Eesti organisatsioonides kasutusel finantsaudit (95% vastanutest) ja siseaudit (79%). Samuti kontrollitakse töötajate ja koostööpartnerite tausta (78% vastanutest).

"Üllatav on asjaolu, et eelpool nimetatud mehhanismid on pettuseriskide juhtimisel ühed vähem tõhusad", märkis Pikaro.

"Traditsiooniliselt tuvastatakse kõige kiiremini pettusejuhtumeid vihje või juhuse kaudu, samas Eesti ettevõtetes on need meetmed vähe eelistatud," lisas ta. Vihjeliini kasutavad pettuseriskide tuvastamiseks üksnes 34% ja üllatusauditeid 39% organisatsioonidest.

Comments powered by CComment