Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Kiirlaenud Eestis – Ajalugu ja Tänapäev

 

boonuslean

tfbank


Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/templates/ca_joofactory_j25/html/com_content/article/default.php on line 16

LaenudON.ee | Laenud - kiirlaenud | Laen 10000 €

Kiirlaenud on üks kurioossemaid laenutüüpe üldse. Kui esimesed kiirlaenu - ehk SMS laenu ettevõtted Eestis alustasid, oli neil suuresti vaba voli, kuna selliseid laene reguleerivad seadused puudusid. Hea tahtmise korral oli laenu võimalik saada igaühel, seda võeti ka kolmandate isikute nimele ning väga tihti jäi laen tagasi maksmata. Paljudel eestimaalastel on tollastest laenudest siiani pangakontod arestitud ning võlad kaelas.

Õnneks on pilt tänaseks palju paranenud. Vastavad uued seadused ja regulatsioonid keelavad laenude väljastamise neile, kel puudub reaalselt tagasimaksmise võimalus. Samuti toimib isikutuvastus ning enam pole võimalik võõrastele inimestele kiirlaenuvõlgu tekitada. Ka intressid on läinud mõistlikumaks ning kiirlaenud üldiselt ei ole enam midagi sellist, mida peaks kartma.

Kuna kiirlaenude turul on hulgaliselt pakkujaid, on konkurents suur ning see on langetanud ka intresse, muutnud laenutingimusi kliendile soodsamaks ning teinud kiirlaenust mõnes olukorras täiesti mõistliku lahenduse. Tihtipeale saavad uued kliendid nüüd oma esimese laenu kätte täiesti ilma intresside ja lisatasudeta. Selleks tasub vaadata üle parimate kiirlaenuandjate pakkujad ning teha oma valik.

Kuidas Kiirlaenud Toimivad?

Enam ei ole võimalik paljalt SMSi peale laenu saada, vähemalt esimesel korral mitte. Peale laenuavalduse edastamist ning selle kiirlaenupakkuja poolt heaks kiitmist tuleb enda isik tuvastada. Selleks tuleb koos isikut tõendava dokumendi minna kas laenuandja kontorisse, suurematesse Eesti Posti kontoritesse või mujale valitud laenufirma poolt organiseeritud asutusse ning tõendada, et Sa tõesti võtad soovitud laenu enda nimele. Peale isikutuvastust laekub laen Sinu pangakontole üldiselt minutitega, nädalavahetusel või öisel ajal võib kauem minna.

Laen tuleb tagasi maksta kokkulepitud ajaks ning kokkulepitud summas, et vältida viiviseid ning trahve, mis kiirlaenude puhul võivad olla küllaltki suured. Enamasti on makseprobleemide puhul võimalik laenu kas pikendada või võtta laenupuhkust. Kui laen on terves summas tagasi makstud, on võimalik vajadusel võtta uus kiirlaen.

Kuidas Valida Kiirlaenu?

Kuna pakkumisi on tõesti palju, tuleb omale kiirlaenu valida hoolikalt. Vaata üle laenude intressid, tagasimaksmise tingimused ja laenu väljastamise kiirus. Loe läbi tingimused ning uuri, kellel on käimas kampaaniad ning sooduspakkumised, mis teevad laenu Sulle odavamaks. Mõned kiirlaenuettevõtted väljastavad laenu ka sularahas, seega ei kajastu see Sinu pangakonto väljavõttes, mis võiks hiljem negatiivselt mõjutada Sinu elusaeme- või autoliisingu saamise võimalusi.

Alati, kui Sul on kahtlusi või kõhklusi, võid oma laenu võtmist arutada laenunõustajaga, kes oskab anda Sulle parimat nõu selle kohta kas, ja millist kiirlaenu valida.