Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Eesti panga

 

boonuslean

tfbank


Warning: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/paskoloson/domains/laenudon.ee/public_html/templates/ca_joofactory_j25/html/com_content/article/default.php on line 16

LaenudON.ee | Laenud - kiirlaenud | Laen 10000 €

Eesti panga värske aruande kohaselt on Eesti firmadele ja eraisikutele antud laenude ja liisingute kogumahu aastane kasv suurenenud 2014. aasta aprillis 1.7 protsendini ning laenuportfelli kasvu aprillis juhtisid põllumajandus – ning tootmisettevõtted.

pangaLaenu – ja liisinguportfell kasvas kui ettevõtetele antava laenu kogumaht suurenes 76 miljoni võrra 14.9 miljardi euroni. Ettevõtete laenu – ja liisinguportfelli kasv tõusis aprillis 2.1 protsendini. Kasv kiirenes põhiliselt põllumajandus – ja tööstusettevõtete suurenenud laenamise tõttu – laenumaht neis sektorites kasvas mullusega võrreldes vastavalt 17% ja 9%. Kuigi kinnisvaraettevõtted said pankadelt ja liisingettevõtetelt aprillis ligi viiendiku võrra rohkem laenuvahendeid kui aasta tagasi, kujunes selle sektori laenujääk kuu lõpuks tagasimaksete tõttu aastatagusest pisut väiksemaks.

Kinnisvara – ja ehitusettevõtetele antud laenud moodustavad samas endiselt ligi kolmandiku ettevõtetele antud laenude ja liisingute kogumahust. Uute eluasemelaenude mahu aastakasv aeglustus aprillis esimese kvartali 35%lt 26%le. Kuna eluasemelaenulepinguid sõlmiti aprillis vaid 2% rohkem kui aasta varem, selgitab laenukäibe kasvu eelkõige laenuga ostetud eluaseme keskmise hinna tõus. Eluasemelaenuportfell suurenes kuu jooksul 12 miljoni euro võrra 5,9 miljardi euroni ning aastakasv oli 1,6%.